PostHeaderIcon AKTIVNOSTI DRUŠTVA MS u svibnju i lipnju 2017.

-08.05.2017.(ponedjeljak) s početkom u 10 sati predavanje našeg Saveza SDMSH “Klinička slika i specifičnost multiple skleroze”, bit će pozvani i vještaci koji vještače multiplu sklerozu kako bi im direktno predstavili specifičnost multiple skleroze

-11.05.2017.(četvrtak) s početkom u 17 sati druženje članova/ica s područja Kaštela u Udruzi tjelesnih invalida Kaštela, na adresi: Kaštel Novi, Ante Beretina 4

-12.05.2017 (petak) s početkom u 17 sati Redovna izvještajna godišnja Skupština Društva

MS šetnja u Zadru i zajedničko druženje s drugim oboljelima iz Dalmacije
-26.svibnja 2017. (petak) s početkom u 11.00 sati u Zadru
(Molimo zainteresirane da se prijave što ranije. Planiramo u 7.30 h okupljanje i polazak sa autobusnog stajališta Sukoišanska u Splitu/ili ispred udruge na izlet u Zadar. Put za članove i pratnju plaća udruga iz donacija, nema organiziranog ručka. Povratak u popodnevnim satima.)

Planiramo za manifestaciju „Hrvatska volontira“ sljedeće:
-22.05.(ponedjeljak) u vremenu 10-13 sati,
-23.05.(utorak) u vremenu 16-19h ,
-24.05(srijeda) u vremenu 16-19h   i
-25.05(četvrtak) u vremenu 10-13h u prostoru Društva MS izrađivat ćemo prigodne kreativne ukrase: cvijeće od krep papira i poruke podrške u sklopu kampanje „Ja sam više od MS-a!“ podizanja svijesti o MS.  Dijelite svoje fotografije i poruke podrške na facebook stranicama Saveza , naše udruge i na svojim osobnim stranicama , uz hashtag #MožemoSve. Molimo ispunite upitnik o kvaliteti liječenja i terapijama koje koristite na: http://sdmsh.hr/web/novo-online-upitnik/
-25.05 (četvrtak) u okviru manifestacije „Dani otvorenih vrata udruga“ u vremenu 12-16 sati imat ćemo predstavljanje projekata udruge za širu javnost

-31.05. srijeda Međunarodni dan MS obilježit ćemo i u Splitu,
u Centru Zlatno doba na Zapadnoj obali, Branimirova obala 1 s početkom u 10 sati
-izložba slika naših članova, glazbeni nastup kvartet Fascination
- kratko predavanje o multiploj sklerozi, oko 11.00 h puštanje narančastih balona
-nastavak druženja u kafiću F-marine, Branimirova obala

-vježbe medicinske gimnastike u Priske Med na adresi: Kroz Smrdečac 45 /3. kat , Split  (njihov prostor,oprema i stručno osoblje) redovno se održavanju zaključno sa 12.lipnjem u terminima: ponedjeljak, srijeda i petak 11-12h, zatim ljetnja pauza od 13.lipanj,srpanj i kolovoz. Početak sredinom rujna, javit ćemo termine za nastavak naše grupe.

-početkom lipnja dr.Ivica Bilić održat će predavanje u našoj udruzi na temu „Hipebarična oksigenoterapija u neurologiji“

- početkom lipnja sociologinja Josipa Ursić predstavit će rezultate svojeg istraživanja  „Korištenju komplementarne i alternativne terapije kod oboljelih od MS-a“

Naš ured djeluje na adresi: Split, Borisa Papandopula 3 (sjeverni ulaz, kraj pošte)
Radno vrijeme ureda: ponedjeljak-petak 8.30-16.00 te  popodnevni termini po dogovoru
Druženja članova: svakog četvrtka 9-12 sati te povremeno četvrtkom popodne 16-19 sati
Pravno savjetovalište(ostvarivanje prava i povlastica za oboljele od MS)  radi ponedjeljak-petak 9-11 sati ili po dogovoru. Voditelj je g.Slavko Peljić mob. 098 634 827


Udruga MS TIM na području Grada Splita organizira slijedeće aktivnosti kojima se mogu priključiti svi zainteresirani oboljeli od MS (neovisno o članstvu )
-MS pilates u dvorani Košarkaškog kluba Split, Ulica slobode 16b, termini utorkom i četvrtkom s početkom u 17.30h, voditeljica Kristina Zrinka Kožul
-MS Talk ST 16.06. petak predavanje „Život s multiplom sklerozom“, Gradska knjižnica Marko Marulić, Ulica slobode 2, s početkom u 18h, predavači:doc.dr.sc.Mario Habek, KBC Zagreb i Mirjam Jukić MS TIM Hrvatska